Érzelmi evés – az aroma coaching szerepe a megoldásban

Az érzelmi evés egy olyan viselkedés, amikor az érzelmek hatására keresünk kényeztető, pozitív érzéseket adó ételeket, még akkor is, ha valójában nem vagyunk éhesek. Ez a jelenség gyakran kapcsolódik a kognitív, mentális és emocionális állapotunkhoz, és számos embert érint világszerte. Ebben a blogbejegyzésben részletesebben megvizsgáljuk az érzelmi evés tudományos és pszichológiai hátterét, valamint megnézzük az …

Mi köze a táplálkozásnak az érzelmi működéshez?

Az érzelmi aromaterápiával és illóolajos életvezetéssel foglalkozó szakemberként fontosnak tartom, hogy az emésztéssel és táplálkozással kapcsolatban is készítsek tartalmakat, mert az emocionális és kognitív működésünk szorosan összefügg az emésztőrendszerünkkel és táplálkozásunkkal. A testünk és az elménk összetett rendszert alkotnak, amelyek egymással szorosan kölcsönhatásban állnak. AZ ÉRZELMEK HATÁSA AZ EMÉSZTŐRENDSZERRE Az érzelmi állapotunk jelentős hatással van …

Illóolajok a táplálkozásban

Az illóolajoknak jelentős, akár terápiás szerepük is lehet a táplálkozásban, mivel számos hatásuk van az emésztőrendszerre. Ezeket a természetes vegyületek, amelyeket növényekből nyernek ki, erős aromájuk miatt gyakran használják az ételek ízesítésére és az emésztés optimalizálására. Az emésztőrendszerre gyakorolt hatásaik tudományosan alátámasztottak és sokszínűek. Az illóolajok képesek serkenteni az emésztési folyamatokat. Például a borsmenta illóolaj …

Illóolajos életmód és öngondoskodás

A dōTERRA életmód piramisa egy modell, amely az öngondoskodás és az egészséges életmód kialakításához nyújt iránymutatást. A piramis különböző rétegeiben bemutatja az egészség és a jólét fontos elemeit, és arra ösztönöz, hogy tudatos döntéseket hozzunk az életük különböző területein. Miért van szükség az öngondoskodásra? Az öngondoskodás a saját egészségünkért, jólétünkért és boldogságunkért való felelősségvállalást jelenti. …

Ideje kijelölni a határaidat!

A határok kijelölése rendkívül fontos az emberi kapcsolatokban és az egyéni jólétünk szempontjából. A határok meghatározása lehetővé teszi számunkra, hogy tisztában legyünk saját igényeinkkel, érzéseinkkel és korlátainkkal, és határozottan és tiszteletteljesen kommunikáljunk másokkal. Ennek számos előnye és hatása van az életünkben. Miért van szükség a határok kijelölésére? Először is, a határok kijelölése segít megvédeni a …

Kapcsolatban lenni önmagaddal

Az öngondoskodás olyan fontos, mint egy egészséges és kiegyensúlyozott párkapcsolat. Valójában minden kapcsolat alapja a magunkkal ápolt viszony minőségében gyökerezik. Ha nem tudjuk, hogyan kell jól gondoskodni magunkról és szeretni önmagunkat, akkor nehézségekbe ütközhetünk abban, hogy másokkal egészséges és harmonikus kapcsolatot ápoljunk. A kapcsolat alap pillérei Képzeld el az öngondoskodást egy párkapcsolatként, ahol mi magunk …

Az oldal tartalma nem másolható